top of page

Protest pracowników ochrony zdrowia

Koleżanki i Koledzy!


Uważnie śledzimy sytuację i jej rozwój w "Białym Miasteczku" w Warszawie.

Jak wiecie, trwa akcja protestacyjna pracowników ochrony zdrowia, zorganizowana dla próby poprawy sytuacji, jaka wytworzyła się w polskim lecznictwie przez lata zaniedbań. Dodatkowo przejście trzech fal COVID-19 ukazało, jak w soczewce, stan w jakim znajduje się polski system ochrony zdrowia.


Wszystkim nam leży na sercu dobro pacjentów, których leczymy w przychodniach i szpitalach. Chcemy, by pacjenci mieli dostęp nie tylko do naszej wiedzy, ale też najlepszego sprzętu, bo to są podstawowe gwarancje sukcesu terapeutycznego. Uciążliwości związane ze zwiększoną zachorowalnością powinny być rekompensowane odpowiednią zapłatą, stąd i ten postulat pojawił się na liście spraw do załatwienia przez "Białe Miasteczko".

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Perfuzjonistów przyjął uchwałę o pełnym poparciu dla słusznych postulatów, jakie są negocjowane z rządem. Jesteśmy w kontakcie z Rzecznikiem Prasowym "BM", z którym uzgodniony był nasz przyjazd do Warszawy, by przybliżyć zainteresowanym osobom wizerunek perfuzjonisty, jego wykształcenie, wiedzę i pracę. Jednak, z powodu tragicznego w skutkach incydentu zakończonego śmiercią starszego mężczyzny, cała formuła "BM" została zmieniona.


O wszelkich dalszych zmianach, w miarę rozwoju sytuacji, będziemy Was informowali. Trzymajmy więc kciuki za pomyślność w dążeniu do zmian tego co złe w ochronie zdrowia, by negocjujące strony doszły do porozumienia z korzyścią dla Wszystkich pracujących w ochronie zdrowia.


Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Perfuzjonistów


Pismo Zarządu PSP w sprawie protestu medyków
.pdf
Pobierz PDF • 135KB


80 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

"Carmat"

Egzamin

Comments


bottom of page