top of page

Informacje na temat Kursu KwalifikacyjnegoKoleżanki i Koledzy - Kandydaci zakwalifikowani na kurs kwalifikacyjny.


Zarząd PSP na bieżąco analizuje sytuację epidemiologiczną w Polsce, pod kątem obostrzeń dotyczących szkoleń grupowych. Wiemy od Kierownika Kursu, że wystąpiły popandemiczne problemy z zebraniem kadry dydaktycznej. Ośrodek zabrzański nie wyraził - jak dotychczas - zgody, na zorganizowanie zajęć teoretycznych na jego terenie. Decyzja wynika z potencjalnej groźby wniesienia zakażenia na teren szpitala, przez osoby szkolące się.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, podjęliśmy starania by jeszcze jesienią br. otworzyć kurs i zrealizować część zajęć. Trwa dyskusja na temat formy szkolenia, czy stacjonarnej czy poprzez telekonferencję. Musicie Państwo wiedzieć, że kadra dydaktyczna musi na daną formę szkolenia wyrazić zgodę, a nie każdemu odpowiada forma video-rozmowy.


17 października 2020 r. Zarząd spotka się celem podjęcia ostatecznej decyzji, o której natychmiast zostaniecie poinformowani. Rozważane będą wspomniane powyżej formy kształcenia, ale też wysłuchana opinia kierownika kursu, dysponującego wiedzą na temat mobilności i gotowości kadry dydaktycznej. Dopiero wtedy podejmiemy decyzję wiążącą .


Uważajcie na siebie i swoich najbliższych, zachowujcie nadal indywidualny reżim w kontaktach z chorymi leczonymi w Waszych ośrodkach, jak również bądźcie uważni w stosunku do osób chodzących bez masek, zwłaszcza znajdujących się w zamkniętych pomieszczeniach. Nagły wzrost zakażeń w naszym kraju świadczy o pewnej beztrosce ludzi, którzy zdejmują maseczki i narażają tym samym innych na zakażenie. Świat mikroorganizmów jest niewidoczny tzw. gołym okiem, jednak istnieje i stanowi bardzo poważne zagrożenie dla naszego zdrowia.

Dlatego zwłaszcza teraz, kiedy inni bagatelizują możliwość zainfekowania się koronawirusem, my wykażmy się właściwą postawą.


Kończąc, życzymy Wam wszystkiego dobrego na co dzień, zapewniając, że czynimy wszystko co możliwe, by rozpoczęli Państwo swoją długo wyczekiwaną edukację.


Zarząd PSP


178 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

"Carmat"

Egzamin

コメント


bottom of page