top of page

Pożegnanie

Zaktualizowano: 25 lip 2022Z ogromnym żalem i smutkiem pragnę poinformować, iż w dniu 23 lipca zmarła nasza Koleżanka Patricia Czerwińska-Dziemian.

Znana nam wszystkim jako Pacia.

Była od początku naszego Stowarzyszenia, poświęcała swój czas w pracach Zarządu, wyszkoliła wielu wspaniałych Perfuzjonistów, zawsze oddana chorym.

Człowiek, na którego zawsze mogliśmy liczyć.

To wyjątkowa postać w Polskiej perfuzji i kardio-anestezjologii, współpracowała z Panem prof. Wacławem Sitkowskim, a także prof. Zbigniewem Religą organizując Ośrodek Zabrzański uczestniczyła w pierwszym przeszczepie serca w Polsce .

Współpracowała z dr Dariuszem Borkowskim organizując Klinikę Kardiochirurgii w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów, a także z prof. Kazimierzem Suwalskim organizując Klinikę Kardiochirurgii przy ul. Banacha w Warszawie.

Jest mi szczególnie smutno, gdyż to moja nauczycielka Perfuzji w Wojskowym Instytucie Medycznym, od początku dane mi było korzystać z Jej wiedzy i „mistrzostwa perfuzji„ na pewno wielka Jej zasługa w tym, jak obecnie pracuję.

Paciu kochana, dziękujemy Ci za wszystko co zrobiłaś dla Polskich Perfuzjonistów i Kardiochirurgów.

Śpij spokojnie i pozdrów od nas „perfuzyjne grono”.

Będziemy zawsze o Tobie pamiętać .


W imieniu Perfuzjonistów

Piotr Olszewski

Prezes


Msza w intencji Patrici odbędzie się dnia 28 lipca o godzinie 10:00 w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ulicy Świętego Bonifacego 9.

Ceremonia pogrzebowa i złożenie do grobu rodzinnego odbędzie się w Gdyni w późniejszym terminie.1073 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

"Carmat"

Egzamin

Comments


bottom of page