top of page

30 lat minęło

Koleżanki i Koledzy!

Dziś, tj. 15 października 2021 roku, mija równe 30 lat od złożenia dokumentów rejestracyjnych Polskiego Stowarzyszenia Perfuzjonistów w warszawskim Sądzie Wojewódzkim. Wśród założycieli naszego Stowarzyszenia byli Marianna Nowakowska, Hubert Bąder, Dariusz Piziorski i śp. Krzysztof Sagan Rosiński. Jako siedzibę podano Instytut Kardiologii w Aninie, przy ul. Alpejskiej 42.

Założyciele podjęli stosowne uchwały nieco wcześniej, bo 23.06.1991 r., na spotkaniu założycielskim. Po złożeniu dokumentów rejestracyjnych, wyznaczono datę, 17 grudnia 1991 roku oraz wybrano Łódź, jako miejsce I Walnego Zjazdu. Członkowie Stowarzyszenia wybrali pierwszy Zarząd, w skład którego weszli:

Dariusz Piziorski - Przewodniczący

Piotr Karczewski - Zastępca przewodniczącego

Barbara Cieślak-Szołkowska - Sekretarz

Marianna Nowakowska - Skarbnik.

To było jeszcze dawne nazewnictwo. Od 10 lat mamy działalność gospodarczą i stąd od kilku kadencji zarządem kieruje Prezes. Nie zmienia to jednak faktu, że nasi Założyciele mieli jasno sprecyzowane cele, których realizacja pozwoliła przetrwać 30 lat. Z tego dorobku korzystały kolejne Zarządy, w tym i obecny, kończący swoją kadencję w jubileusz założenia Polskiego Stowarzyszenia Perfuzjonistów.

W tym roku, 05 grudnia 2021, a więc kilka dni wcześniej niż miał miejsce I Walny Zjazd w 1991 roku, odbędzie się XVII Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy. To najważniejsze wydarzenie w kadencji każdego Zarządu, zatem nie może i Was zabraknąć w tym dniu. Serdecznie zapraszamy!

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Perfuzjonistów.
157 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

تعليقات


bottom of page